הוצאת ויזה לארה"ב - שגרירות אונליין
/
הוצאת ויזה דחופה לארצות הברית

הוצאת ויזה דחופה לארצות הברית

ארצות הברית היא אחד היעדים המבוקשים בעולם לתיירות. הביקוש הגובר לויזות מקשה על הוצאת היתר כניסה אליה ולעיתים הופך ביקור ספונטני לכמעט ובלתי אפשרי. הגעתם לסיטואציה שאתם חייבים לטוס אבל אין לכם היתר? במקרים מסויימים ניתן להוציא ויזה דחופה לארה"ב.

ויזה דחופה לארצות הברית

מה הופך את ארצות הברית ליעד חם

ארצות הברית היא למעשה מקבץ של חמישים מדינות שממוקמות בחלקה הצפוני של יבשת אמריקה (למעט אי קטן פה ושם). התרבות העשירה שלה מציעה פחות או יותר את כל מה שאדם מסוגל לרצות. הרים מושלגים, שדות פתוחים, כבישים חוצי מדבר, הימורים חוקיים, ספורט, שני אוקיינוסים, הכל מהכל. זהו יעד חם ומבוקש שמושך אליו מבקרים רבים מכל המינים, המוצאים והסביבות. הביקוש העצום להיתרי כניסה למדינה מוביל למחסור גדול באשרות, מה שמעלה את הצורך באפשרות להוצאת ויזה דחופה לארצות הברית.

 

איך זה משפיע עלינו

בגלל הביקוש הגדול לתיירות בארצות הברית, כמות המבקרים עולה על היכולת של המוסדות שמטפלים בבירוקרטיה שלה. בשנת 2020 דווח שהממוצע השנתי לתיירים זרים שנכנסים ויוצאים מהמדינה עומד על מספר עצום של כ79.6 מיליון. כדי לעמוד בכמות האבסורדית הזאת, הגופים האחראיים משתדלים לצמצם את כמות הבקשות שמאושרות לויזות רגילות ולויזות דחופות, מה שיכול להקשות על ביקורים במדינה.

 

איך מוציאים ויזה

כדי להוציא אשרת כניסה ושהייה בארצות הברית, או בקצרה ויזה, צריך לעבור תהליך מסודר וארוך. תחילה ממלאים טופס בקשה, לאחר מכן משלמים אגרה, בהמשך קובעים ראיון עם השגרירות האמריקאית ולבסוף, בתקווה, עוברים את הראיון ומקבלים את הויזה. נשמע קצר וקולע? אז זהו, שלא. תהליך הוצאת ויזה לארה"ב נוטה להיות ארוך ומייגע. בכל שלב שבו יהיה נתון המבקש לסירוב, מה שיוביל לצורך בהתחלת ההליך מחדש. במקרים בהם יש צורך לטוס במיידי ניתן לבקש ויזה דחופה לארצות הברית.

 

ויזה דחופה לארצות הברית – מה זה

ויזה דחופה לארה"ב היא פיתרון מהיר לאלו שמבקשים להגיע למדינה ולא יכולים להרשות לעצמם לעבור את תהליך קבלת הויזה הרגילה בגלל מחסור בזמן. לרוב מבקשים אותה בגלל ביקור קרוב חולה, צורך בטיפול רפואי במוסד אמריקאי, נסיעת עסקים דחופה, תחילת עבודה פתאומית או חילופי סטודנטים.

ויזה דחופה לארצות הברית

מי זכאי להוציא ויזה דחופה לארה"ב

האמריקאים מעדיפים כמובן שהוצאת ויזה תיעשה בדרכים סדירות. בשל ביקושה הגדול, הקריטריונים להוצאת ויזה דחופה לארצות הברית תקפים לסיטואציות ספציפיות בלבד. בכדי להוציא אותה צריך לעמוד באחד מחמש קטגוריות:

 

1. ביקור במטרת טיפול רפואי

במקרה של מצב רפואי דחוף שדורש טיפול במוסד רפואי אמריקאי, ניתן להגיש בקשה להוצאת ויזה דחופה לארה"ב. לבקשה צריך לצרף אישור מהמוסד הרפואי שמציג הוכחה לתור קבוע והוכחה לדחיפות.

 

2. ביקור קרוב\ת משפחה במצב רפואי קריטי

במקרים מסויימים של ביקור קרובי משפחה מדרגה ראשונה (ילדים, הורים, אחים, סבים) שמצבם הרפואי קריטי – פציעה אנושה, מחלה סופנית וכד' – ניתן להגיש בקשה לקבלת ויזה דחופה לארה"ב. לבקשה צריך לצרף אישור מהמוסד הרפואי על אשפוז המקורב ומצבו הרפואי.

 

3. ביקור במטרת חילופי סטודנטים

סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה שעתידים להשתתף בתוכנית חילופי סטודנטים ולא הספיקו מסיבה מסויימת להוציא ויזה רגילה יוכלו גם הם להגיש בקשה לקבלת ויזה דחופה לארה"ב, בצירוף מועד תחילת לימודיהם והוכחה לכך שנמנע מהסטודנט להוציא ויזת סטודנט לארצות הברית בהליך הסטנדרטי.

 

4. ביקור במטרת עבודה

במקרים בהם יש צורך באשרת כניסה ושהייה לארצות הברית לצורכי עבודה, בין אם בגלל תחילת עבודה פתאומית או תאריך תחילת עבודה שהוקדם, ניתן להגיש בקשה להנפקת ויזה דחופה לארה"ב. לבקשה צריך לצרף תאריך תחילת עבודה ואישור עבודה מהמעסיק.

 

5. ביקור במטרת עסקים פתאומית

בעת ביקור למטרת עסקים פתאומית בעל חשיבות תרבותית, פוליטית, עיתונאית או כלכלית, ניתן להגיש בקשה להנפקת ויזה דחופה לארה"ב בצירוף תיאור העסקים, סיבת החשיבות שלהם ותאריך ביצועם.

 

איך מוציאים ויזה דחופה לארצות הברית

דבר ראשון מגישים טופס DS160 – שאלון בשפה האנגלית באורך 15 עמודים בערך. כדאי לענות על השאלון באופן מדוייק וענייני כדי להעלות את סיכויי ההצלחה שלו. כמובן שעל השאלות צריך לענות בכנות ולוודא שכל המידע שהוזן על ידכם נתמך על ידי מסמכים ואישורים. טעויות בטופס עלולות למנוע את אישורו. לאחר מכן משלמים את האגרה להנפקת הויזה. בשלב האחרון מתאמים ראיון בו מסבירים, פנים מול פנים, את סיבת הוצאת הויזה הדחופה לארה"ב.

ויזה דחופה לארצות הברית

סיבות נפוצות לסירוב הבקשה

מיותר לציין שהגשת בקשה לקבלת ויזה דחופה לארה"ב לא מבטיחה את אישור הויזה, תמיד יש מצב שבשגרירות יחליטו לסרב לה. במידה והסיבה שלכם לא מוצדקת, למשל אם לדעת השגרירות תספיקו להוציא ויזה רגילה בפרק הזמן שצויין בבקשה, או לחליפין במידה והטיפול הרפואי שלכם לא מספיק דחוף, או שתאריך תחילת העבודה שלכם לא מגובה על ידי החברה המעסיקה, סביר לניח שיסרבו לבקשתכם.

 

חשוב לזכור

אסור לשכוח שכל טעות בטופס הבקשה תוביל לסירובה. רצוי לזכור לשים עין על מה שנכתב בטופס ובמידת הצורך להתייעץ עם מתורגמן או חבר דובר אנגלית כדי לוודא שהכל רשום בצורה נכונה ומובנת. עוד דבר שצריך לזכור הוא שויזה דחופה לארצות הברית לא משמשת תחליף לויזה רגילה והליך הוצאתה. חשוב להגיש בקשה רק במידה והצורך באמת קריטי, ולא כדרך לקיצור זמנים או ניסיון אלטרנטיבי להוצאת אשרה לאחר סירוב ויזה רגילה.

 

ויזה דחופה לארה"ב או ויזה רגילה

במידה ואתם אינכם ממלאים את אחד הקריטריונים שמצויינים למעלה ואין לכם סיבה מוצדקת להגיש בקשה, עדיף לחסוך את הכסף ואת הזמן ולנסות להוציא בקשה לויזה רגילה. תהליכי הוצאת הויזות כמעט וזהה, למעט זמן קבלת התשובה לאחר סיום ההליכים ובזמן ההמתנה לראיון.

 

שאלות נפוצות

הוצאת ויזה לארצות הברית, בין אם ויזה דחופה או רגילה, כרוכה בתהליך ארוך ולעיתים מעט מסובך. חשוב להגיע אליו מוכנים ולכסות את כל הפינות לפני התחלתו. ענינו על חמש שאלות נפוצות כדי לחסוך לכם את הבילבול:

כן, במידה וכבר התקבלה בקשה קודמת שלכם לקבלת ויזה, תוכלו לבקש מחדש הוצאת ויזה דחופה במידת הצורך. האישור הקודם אמנם אינו מבטיח את אישורה, אך הוא ללא ספק יעזור בשיקול השגרירות.
ברמת הרעיון, כן. בתכלס, הסיכוי לרוב יהיה נמוך. הקריטריונים שנבחרו מראש אמורים לחסות את כל הסיבות להוצאת ויזה דחופה, ולכן אם לא עומדים בהם סביר להניח שהבקשה לא תתקבל.
לא. במידה וסורבה בקשה להוצאת ויזה רגילה, גם הבקשה להוצאת ויזה דחופה תידחה.
ניתן לפנות לשגרירות ארצות הברית בישראל כדי לקבל מידע נוסף.
ההליך אורך בין שלושה לשישה שבועות.

תוכן העניינים

לשיחת ייעוץ ללא עלות
דילוג לתוכן