הוצאת ויזה לארה"ב - שגרירות אונליין
/
ויזה לארה"ב לילדים

ויזה לארה"ב לילדים

ביקור קרובי משפחה, טיול משפחתי ארוך, חגיגת בת מצווה או נסיעה להופעה – ישנן אינספור סיבות לקחת את הילדים אתכם לחו״ל, ובדיוק כמו המבוגרים, גם הם יצטרכו לקבל ויזה שתאפשר את כניסתם ליבשת. כחלק מהליך הוצאת הויזה שלכם לעצמכם, תצטרכו לדאוג להוציא ויזה לארה״ב לילדים. איך עושים זאת? האם יש קריטריונים יוצאי דופן? זאת ועוד במאמר שלפניכם. 

ויזה לארה"ב לילדים

ארה״ב היא לכולם

בין אם אתם מתכננים לבקר בני משפחה שגרים מעבר לים, לעשות גיחה קצרה מהארץ בשביל אירוע או הופעה, לחגוג מאורע מרגש בטיול מפנק בחו״ל או פשוט לנפוש ולטייל ביחד כל המשפחה – ארצות הברית היא יעד מושלם. יש בה הכל, והיא ענקית – בכל אחת מהמדינות שבתוכה אפשר למצוא אורח חיים אחר, אטרקציות שונות, לוקיישנים יפיפיים, טבע מרהיב ועוד המון דברים שיהפכו את הטיול שלכם לבלתי נשכח. 

ארצות הברית מאוד נוחה לטיול עם ילדים, שכן רוב המקומות יאפשרו להיכנס עם ילדים, יש תפריט מיועד לילדים ברוב המסעדות, והרבה אטרקציות ספציפיות בכל מיני אתרי תיירות. שלא נדבר על כמות החנויות שמיועדות לילדים, של בגדים, משחקים וכולי. מדיסנילנד שבאורלנדו ועד ילוסטון פארק שבאיידהו, אחרי שתוציאו ויזה לארצות הברית לילדים אין לנו ספק שהלו״ז שלכם יהיה עמוס פעילויות. 

 

ויזה לארצות הברית לילדים 

הוצאת ויזה לארצות הברית לילדים זה לא התהליך הכי כיף בעולם. הוא לוקח זמן, מסמכים רבים וסבלנות, וצריך להתכונן אליו בצורה שלא תשאיר מקום לטעויות. בנוסף לויזה שלכם, ההורים, יש צורך להנפיק ויזה לארה״ב לילדים שלכם. לצערנו, זה לא מבצע של אחד פלוס אחד, והממשל האמריקאי דורש ויזה נפרדת לילד או הילדה, ועל כן גם התהליך עצמו שונה במקצת משל ההורים. 

 

איך מתחילים לעשות ויזה לארה"ב לילדים?

כדי להבין איך מתחילים את תהליך הוצאת ויזה לארה״ב לילדים, נצטרך קודם כל לאבחן את המצב שלנו ולאיזה מסלול הוא יתאים. רשות ההגירה האמריקאית מתנהלת בקפדנות יתרה בכל הנוגע להגירה והגירה לא חוקית לשטחי ארה״ב. בשל מקרים רבים של הגירה לא חוקית, הם בודקים כל סיטואציה בדקדוק, ובוחנים כל מקרה לגופו, גם במקרה של ויזה לארה״ב לילדים. בחנו בעצמכם את המצב של משפחתכם ותדעו למה לצפות בתהליך מול השגרירות.

 

במידה והילד מתחת לגיל 14

במידה וילדכם מתחת לגיל 14, התנאים משתנים. הוא לא יצטרך להגיע לראיון בשגרירות ארצות הברית, גם לא עם מלווה. מה שתצטרכו לעשות כדי להוציא ויזה לארה״ב לילדים מתחת לגיל 14 הוא לשלוח את הבקשה עם כל הטפסים דרך שירותי UPS, לאחר תשלום האגרה. במידה ואחד מההורים מגיע לראיון פיזית עבור עצמו בשגרירות, ניתן שיביא עמו את הבקשה עבור ילדיו. 

 

במידה והילד מעל גיל 14

במידה וילדכם מעל גיל 14, הוא או היא יצטרכו לעמוד בתנאים הרגילים לקבלת ויזה לארצות הברית לילדים. אחד מהם, הוא ראיון אישי בשגרירות. תצטרכו להנפיק עבורם את כל הטפסים הרגילים המפורטים בהמשך.

 

במידה והורי הילד גרושים או פרודים

במידה והוריו של הילד המועמד גרושים, חוץ מכל הטפסים הרגילים עליהם נפרט בהמשך, יש חשיבות נוספת לצירוף מכתב ההסכמה משני הורי הילד, אותו ניתן להוריד מאתר השגרירות. המכתב יוודא כי שני האפוטרופוסים של הילד יודעים שהוא יוצא מהארץ ומאשרים זאת, ושלא חס וחלילה מתבצעת חטיפה על ידי אחד מההורים מבלי שהשני מודע בכלל. 

 ויזה לארה"ב לילדים

ויזה מותאמת למטרת הנסיעה

פקיד השגרירות יבחן את כל הטפסים שהגשתם ויחליט איזו ויזה לארצות הברית לילדים מתאימה לסיטואציה שלכם באופן מדויק. סוג הויזה יקבע בין השאר לפי מטרת הנסיעה שלכם. ישנם כמה סוגים של ויזות כשמדובר בילדים. כדלהלן:

 

ויזת תייר

במידה ואתם מתכננים טיול שמטרתו היא חופשה או נופש, גם אם מדובר בלראות משפחה, תצטרכו להוציא ויזה לארה״ב לילדים מסוג תייר. 

ויזת קרוב משפחה מתלווה

במידה ואתם מצרפים את הילדים לנסיעה שמטרתה עבודה או לימודים, גם אם לתקופה ארוכה וגם אם קצרה יותר, תצטרכו להוציא ויזה לארה״ב לילדים מסוג קרוב משפחה מתלווה.

 

לסיכום

תהליך הוצאת ויזה לארה״ב לילדים יכול להראות מאיים, אך הוא בכלל לא מסובך. השגרירות האמריקאית מאוד ברורה בכוונותיה ומסודרת. וודאו שאתם יודעים מה החוקים החלים על ילדיכם לפי גילם, הגיעו עם כל מה שצריך וכנראה שלא תתקלו בבעיה. בהצלחה!

 

ויזה לארה"ב לילדים

שאלות נפוצות

אנחנו יודעים שאין לכם הרבה זמן לבזבז על חיפושים מיותרים. הנה השאלות הכי נפוצות שעולות בנושא ויזה לארה״ב לילדים, והתשובות עליהן:

נכנסים לאתר השגרירות, ובוחרים לאיזו קונסוליה יותר נוח לנו ללכת – ת״א או ירושלים. הקונסוליה בת״א תהיה עמוסה יותר, כי היא משרתת את הציבור מכל הארץ, לעומת ירושלים שמשרתת רק את תושבי האזור. מועדי התורים יכולים להיות רחוקים, אבל יש סיכוי שיתמזל מזלכם. בכל מקרה, וודאו שלא משנה למתי אתם קובעים את התור, כל המסמכים נמצאים בידכם מבעוד מועד.חשוב לוודא שכשמתחילים לתכנן טיול לארה״ב, מוודאים כי יש תורים להנפקת ויזה לארה״ב לילדים ולמבוגרים הנוסעים תקופת זמן מספקת לפני הטיול. גזרו זמן גם עבור הראיון וגם עבור קבלת הויזות לאחר הראיון, ותחסכו לעצמכם סטרס מיותר. 
רשות ההגירה האמריקאית לא משחקת משחקים. היא דורשת הצגה של מספר טפסים שבלעדיהם לא תוכלו להגיש בקשה בכלל. חשוב שתגיעו לראיון מוכנים עם כל מה שצריך, ותעשו רושם טוב על הפקיד. מה שתצטרכו להביא עמכם:טופס DS-160 דף אישור לטופס הבקשה דרכון בתוקף אישור תשלום עבור האגרה תמונה צבעונית לפי הקריטריונים של שגרירות ארצות הברית: 5*5 סנטימטר, מחצי השנה האחרונה, על רקע לבן, כאשר אוזני הילד חשופות. אין לשדך או להדביק אותה לשום טופס – הביאו אותה בנפרד. מכתב הסכמה מאפוטרופסי הילד, כמפורט למעלה. יש להדפיסו מאתר השגרירות. צילום דרכונים וויזות של ההורים – במידה ומבוגר אחר שאינו ההורים נוסע עם הילד, למשל, סבתא – יש להוסיף את צילום הדרכון והויזה שלה לטפסים אותם תגישו. 
במידה וילדכם מתחת לגיל 14, הוא לא יצטרך לעבור ראיון, אך אם הוא מעל גיל 14, הראיון יתנהל פחות או יותר כמו שהוא מתנהל מול מבוגר, רק שתצטרכו ללוות אותו לראיון בעצמכם. יישאלו שאלות לגבי סיבת הנסיעה, מועד החזרה וכולי. 
בהיותכם האפוטרופוס החוקי של ילדכם, מצבכם והטפסים שלכם ישפיעו גם על הויזה שלו. ככל אזרח רגיל המעוניין לקבל ויזה לארה״ב, כאשר תנסו להוציא ויזה לארה״ב לילדים, תצטרכו להוכיח את זיקתם לישראל. בהתחשב בגילם ובמעמדם בחברה, המסמכים התומכים בזיקתם יהיו זהים לשלכם. כלומר, במידה ואינכם מצליחים להוכיח לרשות ההגירה מסיבה כלשהי זיקה מספיקה לישראל, גם ילדכם לא יהיו זכאים לויזה. 
מחיר האגרה המתלווה להוצאת ויזה לארצות הברית לילדים זהה למחיר האגרה של ויזת המבוגרים. נכון לזמן כתיבת שורות אלו, מחיר האגרה הינו 160$. כידוע שער הדולר משתנה ביחס לשקל כל הזמן. 

תוכן העניינים

לשיחת ייעוץ ללא עלות
דילוג לתוכן