הוצאת ויזה לארה"ב - שגרירות אונליין
/
חידוש ויזה ללא ראיון

חידוש ויזה ללא ראיון

לפני שנדבר על מהי ויזה, על תהליך הבקשה ועל היתרונות בהשגת הויזה, כדאי שנספר לכם קצת על הראיון. במידה וכבר הוצאתם ויזה בעבר אתם בטח יודעים שהראיון הוא שלב קריטי בהפקת הויזה בשגרירות. בנוסף אם כבר הוצאתם ויזה בשנים האחרונות אז מזל טוב- יש סיכוי שאתם פטורים מראיון נוסף כך שתוכלו להנות מחידוש ויזה ללא ראיון. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הויזה, על הראיון ועל איך להתחמק ממנו.

חידוש ויזה ללא ראיון

למה צריך לחדש את הויזה?

הויזה היא מסמך חוקי המהווה מעין אישור כניסה לארצות הברית. הויזה נדרשת בכניסה לארצות הברית אם אתם בעלי דרכון ישראלי אך קיימים מספר דרכונים שפטורים מויזה ויכולים להיכנס ולצאת מגבולות ארצות הברית בקלות. השגת הויזה היא תהליך שלוקח כמה שבועות מיום הגשת הבקשה ובמהלך התהליך תעברו כמה שלבים:

1. הגשת הבקשה

את הבקשה לקבלת הויזה תגישו באתר של שגרירות ארצות הברית לאחר שתבחרו את סוג הויזה המתאימה לכם. קיימים כמה סוגים של אישורי כניסה לארצות הברית לצורך מטרות שונות או זמני שהות שונים– בין סוגי הויזה נמצא את הויזה לסטודנטים, ויזה רפואית, ויזת עבודה וכמובן הויזה הנפוצה ביותר ויזת תיירות ועסקים. אחרי שבחרתם את סוג הויזה המתאימה לכם תוכלו לעבור לשלב מילוי הבקשה.

2. מילוי הטופס

הבקשה כוללת בתוכה טופס שנקרא DS-160. הטופס הוא טופס מידע שיש לענות בו על כל השאלות בהקפדה יתרה על הפרטים האישיים- כל טעות בהזנת המידע עלולה להוביל לעיכוב בקבלת הויזה. בנוסף חשוב לשים לב שהטופס כתוב וחתום באנגלית וכי אין שגיאות לפני ששולחים אותו. הטופס ישלח ולאחר מכן תוכלו לעבור לתשלום האגרה.

3. תשלום האגרה

אחרי ששלחתם באופן מקוון את הטופס יהיה עליכם לשלם אגרה של בערך 160$ לדואר ישראל. האגרה כוללת בתוכה תשלום על השליח שיגיע עם הויזה, תשלום על העבודות הבירוקרטיות של הזנת הויזה וגם תשלום על קביעת התור לשגרירות. לאחר שתשלמו תצטרכו להדפיס את דף אישור התשלום ואת הטופס המקוון שמילאתם ולהתכונן לראיון.

4. הראיון

הראיון הוא השלב היחיד בתהליך שנתון לשיקול דעתם של השגרירות, אם כבר קיבלתם ויזה בעבר או שאתם בני מתחת לגיל 14 או מעל לגיל 80 יש סיכוי שתוכלו לוותר על הראיון. כדי לוותר על שלב הראיון גשו לעמוד "פטור מראיון אישי" באתר השגרירות, כך תעשו כאשר מדובר בחידוש ויזה ללא ראיון. במידה והצלחתם להימנע מהראיון תצטרכו להגיש את כל הטפסים שלכם בשגרירות והויזה תשלח אליכם עם שליח דואר ישראל, אם לא הצלחתם לוותר על הראיון יהיה עליכם לקבוע מועד באחת משגרירויות ארצות הברית בתל אביב או בירושלים ולהתייצב לראיון קצר של חמש דקות. לראיון תצטרכו להגיע עם אישור תשלום האגרה, טופס הDS-160 מודפס, דרכון בתוקף והוכחות לויזות קודמות אם קיימות כאלו. 

5. קבלת הויזה

בסוף הראיון תוכלו לדעת אם בקשת הויזה שלכם אושרה או לא ותוכלו לעבור לתיאום קבלת המשלוח עם דואר ישראל. המשלוח אמור להגיע תוך בערך 5 ימי עסקים ותקבלו במשלוח עד הבית את הויזה והדרכון שלכם שהשארתם במהלך הראיון בשגרירות. אם לא עברתם ראיון תוכלו פשוט לתאם משלוח אחרי קבלת התשובה החיובית על הויזה.

חידוש ויזה ללא ראיון

מה זה בעצם אומר לוותר על ראיון?

שגרירות ארצות הברית הציגה הקלה מסוימת שנקראת זכאות לביטול ראיון- אם אתם עומדים בקריטריונים מסוימים של גיל, של ויזות קודמות מאותו הסוג שלא מזמן יצאו מתוקף או שיש לכם ויזות אחרות לארצות הברית שאושרו אז קיימת האפשרות שתוכלו להוציא פטור מראיון אישי, כך גם ניתן לבצע חידוש ויזה ללא ראיון. את הבקשה לביטול ראיון תוכלו להגיש באתר השגרירות והיא תאושר או תדחה. במידה ואתם זכאים לוויתור על הראיון תצטרכו עדיין להגיע לשגרירות כדי להגיש את המסמכים הנחוצים לאימות– הדרכון שלכם בתוקף, המסמך המקוון שמילאתם מודפס, אישור תשלום אגרה מודפס וכל מסמך תומך נוסף כמו ויזות קודמות או מסמכים שהשגרירות ביקשה ממכם באופן ספציפי. השגרירות יכולה לבקש דוחות על מצב פיננסי, דוחות על מצב משפחתי או אפילו היעדר רישום פלילי בהתאם לבירורים שלהם.

 

מהן החברות החיצוניות?

קיימות בישראל לא מעט חברות חיצוניות שמבטיחות לעזור לכם עם תהליך קבל הויזה- חלק מהחברות מציעות שירותים בשלבי מילוי הטפסים, חלק בהקדמת מועד הראיון בשגרירות, חלק מבטיחות לעזור באישור הבקשה ועוד. החברות הפרטיות יכולות לעזור לכם לנווט בתהליך המעט מוסבך של הוצאת ויזה לארה"ב, לקצר את משך התהליך וגם להציע מומחיות וידע שמגיע רק מניסיון. אם אתם מסתבכים מעט עם האנגלית, צריכים את הויזה במהרה או פשוט רוצים מישהו שיסביר לכם איך לנווט באתר השגרירות ויפשט לכם את התהליך אז שווה לכם לחפש בין החברות הקיימות בשוק.

 

לסיכום

ויזה היא מסמך חוקי המאפשר לכם להיכנס באופן חוקי לארצות הברית. הויזה לארצות הברית היא נחשקת והשגתה כולל תהליך של כמה שבועות. קבלת ויזה לארצות הברית ללא ראיון מציעה למועמדים זכאים דרך פשוטה ויעילה להיכנס לארצות הברית, כך גם חידוש ויזה ללא ראיון. בין אם אתם בגיל המתאים או עונים על קריטריונים אחרים לביטול הראיון הרווחתם- אנחנו ממליצים לכם להגיש בקשה לפטור מראיון אישי באתר השגרירות. 

 

מדינת ישראל נמצאת היום בדיונים עם גורמים ממשלת ארצות הברית כדי לבטל את הצורך בויזה- המטרה היא שכל אזרחי מדינת ישראל יוכלו להיכנס לארצות הברית ב"גבולות פתוחים" כמו שמדינות אירופאיות מסוימות יכולות להיכנס לארצות הברית רק עם הדרכון שלהם. הדיונים כנראה יקחו עוד כמה שנים ועד אז נצטרך להמשיך להוציא ויזות בדרך הרגילה.
התוקף של הויזה שלכם משתנה בהתאם לסוג הויזה שהפקתם- ויזה סטנדרטית תקפה לבערך 5-10 שנים אך קיימות ויזות שהיה ארוכות יותר או ויזות קצרות יותר כמו ויזת לימודים לסטודנטים או ויזה רפואית שהיא קצרה בהרבה.
החלק היחיד שבו משלמים על הויזה הוא תשלום האגרה על בקשת הויזה בדואר ישראל או באתר השגרירות, במידה ולא נעזרתם בשום חברה חיצונית הויזה אמורה לעלות לכם בסביבות ה160$ בלבד. המחיר משתנה מעת לעת בהתאם להחלטת השגרירות.
תהליך הויזה הוא תהליך של כמה שבועות, מרגע תשלום הבקשה ועד ליום שהויזה אצלכם ביד אמור לעבור משהו כמו שבועיים עד לשישה שבועות, משך התהליך נקבע בעיקר לפי זמינות התורים וככל שתמצאו תור יותר קרוב ככה תקבלו את הויזה שלכם יותר מהר. מומלץ להתחיל להוציא את הויזה לפחות חודשיים לפני הטיסה.
הויזה נראית כמו מסמך שדומה קצת לדרכון והיא מסומנת בחותמת של שגרירות ארצות הברית, בויזה קיימת תמונה שלכם בדיוק כמו בדרכון.

תוכן העניינים

לשיחת ייעוץ ללא עלות
דילוג לתוכן